popup newsletter popup newsletter
Fasola — zdrowe warzywo w kuchni

Fasola — zdrowe warzywo w kuchni

   0 Komentarzy

Fasola to warzywo z rodziny bobowatych bogata w minerały i wartości odżywcze. Fasola jest tania i prosta w przygotowaniu, dlatego z łatwością wprowadzisz ją do swojej diety.

 

Fasola to łatwo dostępny produkt bogaty w białko i minerały powinien stać się obiektem zainteresowania osób dbających o kondycję swojego ciała. Często stosowany przez wegetarian i weganów, ale nad spożywaniem fasoli powinni zastanowić się również mięsożercy. Zbilansowana dieta to podstawa!

 

Fasola jako źródło białka

 

Coraz więcej osób decyduje się na dietę wegańską lub wegetariańską. Odrzucenie mięsa ogranicza dostęp do pełnowartościowego białka, ale czy na pewno?

 

Fasola bogata jest w wysoko przyswajalne białko. W 100 gramach fasoli znajdziemy aż 9 gramów białka, jak na produkt pochodzenia roślinnego jest go naprawdę dużo! Idealne rozwiązanie dla osób pracujących fizycznie, sportowców i dla tych którzy chcą zgubić kilka kilogramów.

 

Fasola — korzyści zdrowotne

 

Zgub zbędne kilogramy — wysoka zawartość błonnika zawarta fasoli sprawia, że po zjedzeniu nawet małej ilość czujemy sytość. Fasola jest bogata w pełnowartościowe białko, które przyspiesza przemianę materii.

 

Obniżenie złego cholesterolu — problem z cholesterolem staje się coraz bardziej powszechny. Zła dieta, przetworzone jedzenie, brak ruchu — to wszystko wpływa na pojawienie się złego cholesterolu. Bogata w błonnik fasola reguluje pracę jelit. Nawet niewielka ilość fasoli zmniejszy poziom złego cholesterolu, dlatego już dzisiaj zastosuj ją w swojej diecie!

 

Walka z cukrzycą — niewątpliwe cukrzyca staje się coraz większym problemem, zaniedbana może być katastrofalna w skutkach. Na pomoc przychodzi fasola, która dzięki swoim niesamowitym właściwościom reguluje poziom krwi w organizmie. Zastosowanie diety bogatej w warzywa strączkowy może mieć cudowny wpływ na kondycję organizmu.

 

Wygraj z miażdżycą — Fasola zawiera aminokwasy produkujące karnitynę, która wzmacnia serce oraz naczynia krwionośne, dodatkowo uszczelnia ścianki tętnic. Skuteczna ochrona układu krążenia, ciesz się zdrowym sercem przez następne lata!

 

Zadbaj o swoje zdrowie i wybierz fasolę.

 

Fasola w kuchni — popularne odmiany

 

Fasola biała — chyba najbardziej popularna na naszych stołach. Wyróżnia się niską zawartością tłuszczu. Wspomaga pracę serca, wątroby i ma pozytywny wpływ na cerę. Idealnie sprawdzi się również jako odkwaszacz organizmu.

 

Fasola czarna — wspomaga prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych i układu krążenia. Stosowanie fasoli czarnej wspomoże walkę wolnymi rodnikami, które odpowiadają za powstawanie zmian nowotworowych.

 

Fasola czerwona — Przybyła do nas z Ameryki Środkowej. Uprawiana od 7 tysięcy lat uważana jest za jedną z najstarszych roślin uprawnych. W ziarnach fasoli czerwonej znajdziemy wartości odżywcze takie jak żelazo, mangan, miedź, kwas foliowy, fosfor i wapń, które są niezbędne do prawidłowej funkcji naszego organizmu. Wspomaga pamięć i układ nerwowy.

 

Fasolka szparagowa — często sadzona na działce. Idealne komponuje się z bułką tartą smażoną na maśle. Niskokaloryczna i lekkostrawna, idealna dla osób chcących zrzucić kilka kilogramów. Bomba witaminowa o wybornym smaku!

 

Fasola — zastosowanie w kuchni

 

Fasola znajduje zastosowanie w wielu kuchniach świata. Kuchnia meksykańska, brazylijska, polska i zachodnioeuropejska oferuje wiele dań, w których fasola odgrywa szczególną rolę.

 

Fasola jest na tyle uniwersalnym produktem, że bez problemu umieścimy ją w zupie, burrito czy jako dodatek do makaronu. Fasola może pełnić idealne uzupełnienie dania mięsnego. Wybornie komponuje się z pomidorami, marchewką, burakami, szczypiorkiem i pieczarkami. Istnieje wiele możliwości zastosowania fasoli, dlatego bez problemu wprowadzisz ją do swojej diety.

 

Warto pamiętać, że fasola jest ciężkostrawna i należy ją namoczyć w zimnej wodzie, a następnie ugotować. Dobrym rozwiązaniem będzie również dodanie do fasoli produktów, które wspomagają trawienie — koper, tymiane

Zostaw odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Nie publikowany)
   Strona WWW: (Site url withhttp://)
* Komentarz
Type Code