popup newsletter popup newsletter
Jak zrobić mąkę migdałową?

Jak zrobić mąkę migdałową?

   0 Komentarzy

 

Mąka migdałowa w ostatnich czasach bardzo zyskuje na popularności. Jest zdrowa, wielofunkcyjna, pyszna w smaku i prosta do zrobienia w domu. Dodatkowo w porównaniu z innymi mąkami — migdałowa nie posiada glutenu, a więc jest dostępna dla każdego. W poniższym artykule przybliżony zostanie temat wykonania mąki migdałowej w domowych warunkach, oraz jej licznych zastosowań.

 

 

 

Do czego przydaje się mąka migdałowa?

 

Mąka wykonana w migdałów, w kuchni przydaje się naprawdę w wielu kwestiach. Świetnie nadaje się do wszelkiego rodzaju wypieków, naleśników etc. Również dobrze spisuje się jako zagęszczacz do sosów i zup. Mąka migdałowa jest także idealnym dla nas źródłem wielu wartości odżywczych, takich jak na przykład nienasycone kwasy tłuszczowe, potas, magnez, wapń, cynk, żelazo, duża ilość błonnika oraz antyoksydanty, które redukują w naszym organizmie stany zapalne. Dodatkowo mąka zawiera w sobie wiele niezbędnych dla nas witamin, takich jak witamina A, B1, B2, B6, B9, E. Dzięki temu, że nie posiada glutenu, może być stosowana przez osoby będące na diecie bezglutenowej, a z uwagi na niską zawartość w sobie węglowodanów, mąkę spożywać mogą także osoby będące na diecie ketogenicznej. Mąka ma wiele właściwości i korzyści zdrowotnych, m.in. wspomaga odchudzanie dzięki dużej zawartości błonnika, zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę, a także redukuje nadciśnienie, chroni nas przed zachorowaniem na Alzheimera i ogranicza ryzyko rozwoju nowotworu piersi u kobiet.

 

 

 

Mąka migdałowa — zastosowanie

 

Mąka migdałowa jest jednym z najzdrowszych i najbardziej uniwersalnych zamienników mąki pszennej. Posiada szereg zastosowań. Ze względu na swój lekko słodki i przyjemny smak świetnie nada się do wypieków na słodko, takich jak ciasteczka, ciasta, naleśniki czy torty. Dodatkowo możemy stosować ją jako zamiennik klasycznej bułki tartej do panierowania mięs i ryb. Również świetnie sprawdzi się podczas wypiekania chleba, jako jeden ze składników mieszanki potrzebnej, aby chleb wyszedł puszysty i przepyszny w smaku. Nada się też do przygotowywania przeróżnych deserów i do wykonywania zdrowych płatków śniadaniowych. Również surowa nada się do spożycia, ponieważ jest w pełni zdrowa. Produkty wykonane z mąki migdałowej są bardzo sycące, dzięki dużej zawartości białka w mące migdałowej.

 

 

 

Jak zmielić migdały?

 

Mąkę migdałową uzyskamy dzięki zmieleniu zblanszowanych, ale nieprażonych migdałów. Jest to prosty i niezbyt pracochłonny proces. Mąka migdałowa to dosłownie proszek o gładkiej strukturze i lekko kremowym zabarwieniu (czym różni się wizualnie od innych mąk). Ważną kwestią jest jednak odpowiednio zmielone migdały. Aby odpowiednio je zmielić, należy włożyć migdały do blendera i miksować je na tyle długo, aby zostały drobno zmielone, na gładki proszek. Jeśli jednak mąka okaże się niewystarczająco drobna, możemy przesiać ją przez sitko bądź przesiewak. Dzięki czemu uzyskamy naprawdę drobno zmieloną mąkę migdałową i będzie ona gotowa do zastosowania jej w naszej kuchni.

 

Zostaw odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Nie publikowany)
   Strona WWW: (Site url withhttp://)
* Komentarz
Type Code