popup newsletter popup newsletter

Poradnik zdrowego żywienia

Żurawina - jaką wybrać?

Żurawina - jaką wybrać?

Żurawina to niepozorne, małe owoce, które zawierają mnóstwo zdrowotnych składników. Sama żurawina ma dość specyficzny smak — w postaci na surowo jest dość cierpka i gorzka, dlatego zdecydowanie częściej spożywamy ją w postaci przetworów. Występuje w dwóch odmianach: żurawina wielkoowocowa, która pochodzi z Ameryki Północnej, ale jest uprawiana również w Polsce oraz żurawina błotna. Ze względu na bogactwo składników odżywczych jest bardzo docenian
Kasza bulgur — zapoznaj się z jej właściwościami

Kasza bulgur — zapoznaj się z jej właściwościami

Kasza bulgur to jedna z wielu dostępnych rodzajów kasz. Jest ona wytwarzana z pszenicy durum, a więc wysokiej klasy ziaren, co czyni ją niepowtarzalnym składnikiem odżywczym. Kasza bulgur jest wytwarzana w procesie osuszania ziaren pszenicy, które następnie poddawane są rozgnieceniu. W zależności od stopnia rozgniecenia występują odmiany kaszy drobno, średnio lub gruboziarnistej. Jako jedna z reprezentantek kaszy uchodzi za tę, która zawiera najw
Jakie produkty są bogate w żelazo?

Jakie produkty są bogate w żelazo?

Aby nasz organizm mógł dobrze pracować, musi być odpowiednio odżywiany, aby poziom składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu utrzymywał się na pożądanym poziomie. Jednym z niezbędnych składników jest żelazo — pierwiastek, który bardzo szybko daje znać o swoim niedoborze. Jak uniknąć takiej sytuacji i co jeść, aby stale uzupełniać poziom żelaza?
Dlaczego warto stosować siemię lniane?

Dlaczego warto stosować siemię lniane?

Siemię lniane to element pochodzący z lnu pospolitego, który występuje w postaci niedużych, płaskich ziarenek - o brązowym zabarwieniu. Siemię lniane zaliczane jest do produktów superfoods, czyli grupy składników wyróżniających się posiadaniem dużej ilości cennych wartości odżywczych takich jak magnez, wapń, cynk i witaminy z grupy B. Ziarna siemienia lnianego są też powszechnie znane jako tani i skuteczny środek na różnego rodzaju dolegliwości z
Kwasek cytrynowy zastosowanie

Kwasek cytrynowy zastosowanie

Kwasek cytrynowy towarzyszy nam w kuchni od zawsze. Jest on popularny i posiada wiele właściwości. Ale czy tylko w kuchni znajduje swoje zastosowanie? Kwasek posiada również wiele innych zastosowań, dzięki którym jest niezastąpiony w wielu dziedzinach naszego życia. W poniższym artykule przybliżony zostanie temat kwasku cytrynowego.
Jaki olej będzie najlepszy dla kobiet w ciąży?

Jaki olej będzie najlepszy dla kobiet w ciąży?

Stosowanie odpowiedniego oleju w stanie błogosławionym to niezwykle istotna kwestia, której nie można zaniedbywać. Oleje posiadają wiele właściwości, które mogą pozytywnie wpływać na ciążę, późniejszy rozwój dziecka jak i matkę. Ważną kwestią jest jednak dobranie odpowiedniego oleju do naszych zapotrzebowań i upewnienie się, że stosowany preparat nie zagrozi ciąży. Niektórzy twierdzą, że olej lniany jest najlepszy, ponieważ jest to olej naturaln
Jak zrobić mąkę migdałową?

Jak zrobić mąkę migdałową?

Mąka migdałowa w ostatnich czasach bardzo zyskuje na popularności. Jest zdrowa, wielofunkcyjna, pyszna w smaku i prosta do zrobienia w domu. Dodatkowo w porównaniu z innymi mąkami — migdałowa nie posiada glutenu, a więc jest dostępna dla każdego. W poniższym artykule przybliżony zostanie temat wykonania mąki migdałowej w domowych warunkach, oraz jej licznych zastosowań.
Czy mąka orkiszowa zawiera gluten?

Czy mąka orkiszowa zawiera gluten?

Mąka orkiszowa to zdrowsza alternatywa dla mąki pszennej, która z pewnością godnie ją zastąpi na co dzień. Dodatkowo mąka orkiszowa zawiera więcej błonnika on klasycznej mąki uzyskanej z klasycznej pszenicy. Ale jakie właściwości posiada mąka orkiszowa i czy zawiera gluten? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdują się w artykule.
Morwa biała — właściwości zdrowotne

Morwa biała — właściwości zdrowotne

Morwa biała to roślina lecznicza bardzo popularna w Chinach, gdzie stosowana jest w medycynie niekonwencjonalnej. Owoc morwy białej skutecznie pomaga przy problemach zdrowotnych i wielu schorzeniach, a także ma zastosowanie w kosmetyce.
Znaczenie prawidłowej diety dziecka

Znaczenie prawidłowej diety dziecka

Jakie produkty powinny pojawić się w diecie dziecka? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Każdy organizm ma inne potrzeby, a dzieci wymagają szczególnie zbilansowanej diety. Odpowiedzmy od razu na pytanie „jaka jest idealna dieta dla dziecka?” - nie ma idealnej diety, która byłaby dobra dla każdego dziecka.