popup newsletter popup newsletter

Poradnik zdrowego żywienia

Kwasek cytrynowy zastosowanie

Kwasek cytrynowy zastosowanie

Kwasek cytrynowy towarzyszy nam w kuchni od zawsze. Jest on popularny i posiada wiele właściwości. Ale czy tylko w kuchni znajduje swoje zastosowanie? Kwasek posiada również wiele innych zastosowań, dzięki którym jest niezastąpiony w wielu dziedzinach naszego życia. W poniższym artykule przybliżony zostanie temat kwasku cytrynowego.
Jaki olej będzie najlepszy dla kobiet w ciąży?

Jaki olej będzie najlepszy dla kobiet w ciąży?

Stosowanie odpowiedniego oleju w stanie błogosławionym to niezwykle istotna kwestia, której nie można zaniedbywać. Oleje posiadają wiele właściwości, które mogą pozytywnie wpływać na ciążę, późniejszy rozwój dziecka jak i matkę. Ważną kwestią jest jednak dobranie odpowiedniego oleju do naszych zapotrzebowań i upewnienie się, że stosowany preparat nie zagrozi ciąży. Niektórzy twierdzą, że olej lniany jest najlepszy, ponieważ jest to olej naturaln
Jak zrobić mąkę migdałową?

Jak zrobić mąkę migdałową?

Mąka migdałowa w ostatnich czasach bardzo zyskuje na popularności. Jest zdrowa, wielofunkcyjna, pyszna w smaku i prosta do zrobienia w domu. Dodatkowo w porównaniu z innymi mąkami — migdałowa nie posiada glutenu, a więc jest dostępna dla każdego. W poniższym artykule przybliżony zostanie temat wykonania mąki migdałowej w domowych warunkach, oraz jej licznych zastosowań.
Czy mąka orkiszowa zawiera gluten?

Czy mąka orkiszowa zawiera gluten?

Mąka orkiszowa to zdrowsza alternatywa dla mąki pszennej, która z pewnością godnie ją zastąpi na co dzień. Dodatkowo mąka orkiszowa zawiera więcej błonnika on klasycznej mąki uzyskanej z klasycznej pszenicy. Ale jakie właściwości posiada mąka orkiszowa i czy zawiera gluten? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdują się w artykule.
Morwa biała — właściwości zdrowotne

Morwa biała — właściwości zdrowotne

Morwa biała to roślina lecznicza bardzo popularna w Chinach, gdzie stosowana jest w medycynie niekonwencjonalnej. Owoc morwy białej skutecznie pomaga przy problemach zdrowotnych i wielu schorzeniach, a także ma zastosowanie w kosmetyce.
Znaczenie prawidłowej diety dziecka

Znaczenie prawidłowej diety dziecka

Jakie produkty powinny pojawić się w diecie dziecka? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Każdy organizm ma inne potrzeby, a dzieci wymagają szczególnie zbilansowanej diety. Odpowiedzmy od razu na pytanie „jaka jest idealna dieta dla dziecka?” - nie ma idealnej diety, która byłaby dobra dla każdego dziecka.
Siemię lniane — na co pomaga

Siemię lniane — na co pomaga

Siemię lniane to nasiona lnu w brązowym lub złotym kolorze. Warto dodać, że produkt ten jest bardzo tani i ogólnie dostępny w sklepach i aptekach. Siemię lniane rośnie w kontakcie z wodą, wystarczy wsypać jedną łyżeczkę zmielonych nasion i zalać gorąca (niewrzącą) wodą. Siemię lniane można stosować jako dodatek do jogurtów czy płatków owsianych. Właściwości prozdrowotne tego produktu doceniane są już od tysięcy lat i znajdują się na popularnej li
Napar z czarnuszki — poznaj jego zastosowanie

Napar z czarnuszki — poznaj jego zastosowanie

Już od ponad 2000 lat czarnuszka wykorzystywana była w medycynie. Chińczycy na początku naszej ery stosowali ją do leczenia ciała i duszy. Czarnuszka jest łatwo dostępnym produktem, który ze względu na niesamowite korzyści zdrowotne powinien znaleźć się w każdym domu. Ciekawostką jest, że nasiona czarnuszki znajdowały się w grobie słynnego faraona — Tutanchamona.
Czerwona herbata a właściwości zdrowotne

Czerwona herbata a właściwości zdrowotne

Czerwona herbata to rodzaj herbaty wytwarzanej z liści rośliny Camellia Sinensis. Czerwony kolor pochodzi z naturalnych pigmentów tych liści. Herbata ta znana jest od wieków i była często używana jako środek ludowy do leczenia wielu dolegliwości. Jest również stosowana jako świetna alternatywa dla czarnej lub zielonej herbaty, a w ostatnich latach zyskuje na popularności ze względu na jej właściwości zdrowotne.
Woda różana — jak ją stosować?

Woda różana — jak ją stosować?

Woda różana to naturalny, delikatny i skuteczny produkt do pielęgnacji skóry, który posiada wiele cennych dla skóry właściwości. Może być używany do wielu celów i stanowi doskonały dodatek do naszej codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Jedno jest pewne — jest to nieprzeciętny produkt kosmetyczny!