popup newsletter popup newsletter
Soda oczyszczona - wszystkie jej oblicza

Soda oczyszczona - wszystkie jej oblicza

    Porady żywieniowe    0 Komentarzy

Znana jest głównie jako jedna z przypraw w kuchni, którą można zastosować m.in. w ciastach, ale czy znacie pozostałe zastosowania sody? Jesteśmy przekonani, że właśnie u nas znajdziecie kilka ciekawostek, które następnie wykorzystacie w swoim życiu codziennym.

Soda oczyszczona w kuchni

Jak już wspomnieliśmy soda oczyszczona może skutecznie zastąpić proszek do pieczenia, nadać piernikowy jego właściwy kolor albo też zapobiec ważeniu się mleka. To tylko część zbawiennych właściwości sody, o których nie mieliście pojęcia.

  • Neutralizuje nieprzyjemne zapachy – dotyczy to zarówno gotowanych warzyw o specyficznym zapachu, jak i czyszczenia zmywarki, piekarnika czy innych urządzeń AGD.
  • Usuwa osady – mowa o pozostałościach oleju, octu, kawy czy herbaty, które po kontakcie z sodą znikają natychmiast. Podobnie działa ona w przypadku czyszczenia tłuszczu i spalenizny.
  • Zmiękcza mięso – nacieranie mięsa przed przygotowaniem sodą oczyszczoną pozwala na skuteczniejsze zmiękczenie go, przez co Wasze potrawy będą smaczniejsze.

Soda oczyszczona w domu

Oprócz zastosowania w kuchni, można wypróbować ją jako środek czyszczące w Waszym domu. Mowa zarówno o myciu podłóg, łazienki czy też fug. Równie skutecznie sprawdza się ona do pochłaniania brzydkich zapachów z dywanów, które niekiedy trudno nam oczyścić. Tym razem możecie posłużyć się naturalnym środkiem do czyszczenia, a także odrdzewiania. Wymieszanie sody z wodą może również pomóc w czyszczeniu srebra, a więc możecie pozbyć się wszelkich zabrudzeń na biżuterii.

Nie można zapomnieć, że dom to także często zwierzęta, które pozostawiają po sobie nie tylko zabrudzenia i sierść, ale również nieprzyjemny zapach. Do czyszczenia kuwety i niwelowania zapachów można śmiało zastosować sodę oczyszczoną w proszku.

Soda oczyszczona na zdrowie

Poza praktycznym wykorzystaniem sody, można śmiało wypróbować ją jako środek wpływający na nasze zdrowie i samopoczucie.

  • Sposób na nieprzyjemny zapach z ust
  • Dobroczynne działanie w walce z mukowiscydozą – jedynie pod nadzorem lekarza
  • Na ból gardła i stany zapalne
  • Środek na zgagę i niestrawność
  • Na oparzenia i pieluszkowe zapalenia skóry dla niemowląt
  • Łagodzenie ukąszeń owadów

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodawać komentarze