popup newsletter popup newsletter
Yerba Mate zamiast kawy

Yerba Mate zamiast kawy

   0 Komentarzy

Zastanawialiście się kiedyś nad innym napojem pobudzającym, oprócz kawy i napojów energetycznych? Co do tych drugich nie ma żadnych wątpliwości, że nie wpływają one pozytywnie na naszą kondycję zdrowotną, natomiast kawa może dla niektórych wydać się dość oklepana. Naszą propozycją na dziś jest herbata liściasta – Yerba Mate, o której właściwościach dowiecie się poniżej.

Jeszcze słowem wstępu liście ostrokrzewu paragwajskiego, który rośnie wyłącznie na terenie Ameryki Południowej, a jego prozdrowotne właściwości zostały odkryte wiele lat temu przez pierwotnych Indian. Obecnie Yerbę Mate możecie zakupić w naszym sklepie, gdzie otrzymacie produkt sprawdzonej jakości i miejsca pochodzenia.

Zastrzyk energii

W nawiązaniu do słynnej filiżanki herbaty, teraz możemy polecić Wam wypicie świeżo zaparzonej Yerby w naczyniu zwanym – mate (stąd również wyjaśnienie pochodzenia nazwy). Sposób przygotowania jest ściśle określony, dlatego postanowiliśmy stworzyć dla Was krótką instrukcję obsługi:

  1. Wsypać ziele do ¾ naczynia i zalać gorącą, ale nie wrzącą wodą (około 80 stopni).
  2. Odczekać chwilę, aby napar nieco ostygł.
  3. Rozkoszować się smakiem Yerby za pomocą specjalnej bombilli, czyli rurki do picia herbaty.

Ten zamiennik kawy posiada w sobie przede wszystkim kofeinę połączoną z teobrominą i polifenolami, a więc cechuje się właściwościami pobudzającymi. Poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych możliwe jest poprawienie przepływu krwi i tym samym zwiększa się nasz poziom energii.

Inne właściwości herbaty

Kolejną zaletą Yerby Mate jest działanie przeciwulteniające, co zawdzięcza m.in. polifenolom, kwasowi chlorogenowemu czy saponinie. W ten sposób komórki nowotworowe rozwijają się znacznie wolniej, o ile w ogóle. Dodatkowo wspomagany jest przez to cały system immunologiczny w organizmie.

Następnie można zwrócić uwagę na polepszenie i przyspieszenie procesów trawiennych podczas picia Yerby, która pozwala na skuteczniejsze wchłanianie się składników pokarmowych, a także uwaga – leków. Wzmocnienie odporności to jeszcze inna właściwość liści ostrokrzewu paragwajskiego, która zawdzięcza takim składnikom jak: rutyna, antocyjany, kempferol i wiele innych.

O Yerbie Mate można pisać godzinami i wymieniać pozostałe właściwości, które mogą, ale nie muszą potwierdzić się w każdym z przypadków. Na pewno nie należy przesadzać z ilością wypitej herbaty, podobnie jak to się dzieje z kawą. We wszystkim należy znaleźć umiar, ale regularne stosowanie Yerby w niewielkich ilościach zamiast kawy – polecamy!

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodawać komentarze